Ana Sayfa Illustrator ile Kurumsal Kimlik Tasarımı
Illustrator ile Kurumsal kimlik tasarımı

Adobe Illustrator ile kurumsal kimlik tasarımı nasıl yapılır? Kurumsal kimlik tasarımında nelere dikkat etmeli ve baskıya nasıl hazırlamalıyız? Baştan sona uygulamalı olarak öğrenebileceksiniz!!!
 

Konuşmacı: Ali Kadir Özer “Creative Director”

Tarih: 24 Aralık 2023 – 20:00

Kurumsal Kimlik Nedir?

Kurumsal kimlik, pazarlamada (marketing), bir kurumun görünen yüzüne verilen isimdir. Kurumun kendini ifade etme şeklidir. Bu ifade belli sınırları çizilmiş ve genellikle değişmez bir ifadedir. Kurumu anımsatacak bir tasarımın ne ölçülerde ve nasıl kullanılması gerektiğini belirten kurumsal kimlik kitabı bu sistemin vazgeçilmez öğesidir. Öyle ki bir kurumsal kimlik tasarımı içinde amblem (logo) den ofis dizaynına, çalışanların giyim kuşamından araç üstü giydirmeye, antetli kâğıttan, tabelaya, web sitesinden vefat ilanlarına, ambalaj dizaynından faaliyet raporuna kadar her şeyin ne ölçülerde ve nasıl kullanılacağı belirtilmiştir.

 

Kurumsal kimlik kurumun imzasıdır ve bu yönüyle değişime kapalıdır. Belli dönemlerde firma ve tasarımcıların ortak çalışmasıyla değiştirilebilmesine rağmen firma kurumsal kimlik ile oluşturduğu imajı sıklıkla değiştirmek istemez.

 

Kurumsal kimlik çalışmalarında hiç şüphesiz çalışmanın temeli firma amblemi üzerine kurulmuştur. Amblem renklerinin her durumda aynı değerde basılması, yazı tiplerinin hiçbir zaman değişmemesi bu çalışmanın temelini oluşturur.

 

Özellikle renk bilgisinin taşınması, değişmemesi için renklerin pantone numaraları belirtilir.

 

Kurumsal kimlik firma için oluşturduğu imajla, tüketicinin aklına kazınır. Bu yönüyle firmanın reklam yatırımlarının başarılı olmasının sağlayan çalışmalardan biridir.

Ön Başvuru Formu
close slider
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.