Ana Sayfa Hayat kurtaran Photoshop Uygulamaları
Photoshop kullanmak Düşündüğünüz Kadar zor değil!

Photoshop ile harikalar yaratmayı herkes ister. Peki en faydalı Photoshop uygulamalarını hızlı ve kolay yapmak ister misiniz? Birbirinden faydalı Photoshop uygulamaları bu webinarda!!!
 

Konuşmacı: Cengiz Ceylan  UX-UI Designer & Front-End Developer

Tarih: 10 Aralık 2023 – 20:00

Adobe Photoshop Nedir?

Adobe Photoshop, Adobe Inc.’nin Windows ve macOS için geliştirip sunduğu piksel tabanlı görüntü, resim ve fotoğraf düzenlemede sayısal fotoğraf işleme yazılımıdır. Vektörel işlemlerde ve yazı işleme konusunda da bazı yetenekleri olmakla beraber, pazar lideri olmasını sağlayan özelliği bit resim işleme işlevini de taşıyan Photoshop; kuşkusuz bilgisayar dünyasının en kuvvetli yazılımlarındandır.

 

O zamandan beri, yazılım sadece raster grafik düzenlemede değil, bir bütün olarak dijital sanatta endüstri standardı haline geldi. Photoshop; raster görüntülerini birden çok katmanda düzenleyebilir ve maskeleri, alfa kompozisyonlarını ve RGB, CMYK, CIELAB, spot renk ve çift ton gibi çeşitli renk modellerini destekler. Raster görüntü, metin ve vektör grafiklerini düzenleme veya oluşturmaya ek olarak, limitli de olsa 3D grafik ve video düzenleme yeteneklerine de sahiptir. Kendi içinde entegre biçimde çalışan ve yeni veya gelişmiş özellikler sunan, Photoshop’tan bağımsız olarak geliştirilen ve dağıtılan eklentiler (plug-ins) yüklenerek özellik seti genişletilebilir.

 

Photoshop CS2 sürümünden itibaren, “Smart Object” (Akıllı Nesne) adında geliştirilmiş, vektörel verilerin kalitesi bozulmadan Photoshop ortamına aktarılmasını sağlayan bir sistem ile kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlanmıştır.

 

2017 yılı itibarıyla, CC 2018 sürümü piyasadadır. Yeni sürümün Windows Vista ile üstün uyumu, Photoshop yazılımının verim ivmesinde haylice artış sağlamıştır. Adobe yalnızca Microsoft Windows ve Mac OS X işletim sistemleri için destek verir. Linux’taki Wine uygulaması ile CS4 sürümü Linux’ta da çalıştırılabilmektedir.

 

Adobe, Photoshop’un yanı sıra Photoshop Elements, Photoshop Lightroom, Photoshop Express, Photoshop Fix, Photoshop Sketch ve Photoshop Mix’i geliştirmiş ve. Kasım 2019 itibarıyla iPad için Photoshop’un tam sürümünü yayınlamıştır. Başlangıç için limitli işlevlere sahip olsa da iPad için Photoshop’a daha fazla özellik getirilmesi planlanmaktadır.

Ön Başvuru Formu
close slider
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.